ایلام میزبان پزشکان خیّر مرهم/ بیماران شکاف لب و کام ثبت‌نام کنند

بیست و سومین سفر خیریه مؤسسه ملی مرهم با هدف ارائه خدمات پزشکی و جراحی رایگان اقشار آسیب‌پذیر جامعه از ۳۰ آبان ماه تا چهارم آذرماه به مقصد استان ایلام انجام می‌شود.

بر همین اساس ثبت‌نام الکترونیک افرادی که دچار ضایعه بدو تولد شکاف لب و شکاف کام، ناهنجاری‌‌های حین تولد جمجمه و ناهنجاری‌های سر و صورت هستند از امروز در سایت مؤسسه ملی مرهم آغاز شده است و افراد نیازمندی که دچار این مشکل هستند می‌توانند با مراجعه به سایت موسسه به آدرس http://marhamportal.ir و ارسال اطلاعات خود برای دریافت خدمات این پزشکان خیر ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است پس از ثبت‌نام، پرونده الکترونیکی برای بیماران تشکیل و پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک با بررسی عکس‌ها و پرونده بیماران، افراد نیازمند به عمل جراحی را مشخص می‌کنند و در ادامه با این افراد تماس گرفته شده زمان عمل جراحی آنها که در استان ایلام صورت خواهدگرفت به آنها اعلام می‌شود. ثبت‌نام حضوری در استان ایلام نیز در بخش مددکاری بیمارستان‌های ایلام انجام می‌شود.

گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی مؤسسه ملی مرهم طی پنج روز حضور در ایلام چهار خدمت رایگان پزشکی شامل جراحی پلاستیک و ترمیمی، طب فیزیکی و توانبخشی و جراحی ستون فقرات، چشم پزشکی و آموزش و ارتقای سلامت را به مردم ایلام ارائه می‌کنند.

همچنین، در این سفر خیرخواهانه که کلیه خدمات به صورت کاملاً رایگان توسط پزشکان داوطلب به نیازمندان ارائه می‌شود علاوه بر انجام ویزیت‌ و عمل‌جراحی و ترمیمی رایگان خدمات آموزش و ارتقای سلامت نیز انجام و کارگاه انگیزشی دانش‌آموزان، دو کارگاه پیشگیری از دیسک کمر، کارگاه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، کارگاه آموزش خودمراقبتی، مدیریت فناوری، نوآوری و نقش فناوری اطلاعات در سازمان‌های مردم نهاد حوزه سلامت، آموزش و مهارت افزایی بهورزان، کارگاه مهارت‌های زیست محیطی برپا می‌شود.

Share: