رونمایی از طرح بیماریابی و درمان رایگان شکاف لب و کام موسسه ملی مرهم در استان خوزستان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رامهرمز عنوان کرد؛
از پوستر طرح بیماریابی و درمان رایگان دانش آموزان دارای شکاف لب و کام استان خوزستان رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رامهرمز، پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی در این مراسم با اشاره به اینکه فعالیت‌های موسسه ملی مرهم صرفا بصورت عام المنفعه و رایگان صورت می‌گیرد گفت ؛ باید دست به دست هم دهیم تا این عارضه و بیماری را به صورت صد در صدی در سطح کشور به روز رسانی کنیم. وی با یادآوری جایگاه معلمین در جامعه نیز اشاره کرد: ما خود را مدیون زحمات معلمان می‌دانیم و بر دستان همه معلمان با افتخار بوسه می‌زنیم.

معزی، معاونت سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این مراسم گفت: خداوند قطعا اجر و ثواب این گروه به سرپرستی دکتر کلانترهرمزی را نزد خود محفوظ نگاه می‌دارد. وی گفت؛ کار بزرگ دکتر کلانتر و همراهان و رفع عیوب دانش آموزان باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از نقص عضو و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان خواهد شد.
جُرجانی رییس اداره آموزش و پرورش دزفول نیز از حضور تیم پزشکی مرهم تشکر کرد و گفت ؛ خداوند اگر بخواهد به بنده‌ای نظر خاصی بیندازد خیر و برکت را در دستان او قرار می‌دهد و این خیر و برکت را ما در دستان پزشک خیر و تیم همراه ایشان به عینه می‌بینیم که جای تقدیر دارد.

امید حسین زاده در حاشیه این مراسم گفت؛ ایده تشکیل این طرح از حدود یکسال پیش و همزمان با سفر بیستم تیم پزشکی مرهم به شهر رامهرمز و ملاقات با پزشک خیر دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی به مرکزیت آموزش و پرورش رامهرمز مطرح شد.
مدیر آموزش و پرورش رامهرمز ادامه داد؛ از حدود یکسال گذشته با موافقت مدیرکل محترم و معاونت سلامت، مکاتبات لازم با ادارات آموزش و پرورش سراسر استان صورت گرفت که در مرحله اول حدود ۷۰ نفر از دانش آموزان دارای عارضه شکاف لب و کام توسط دبیرخانه شناسایی می‌شوند.

حسین زاده در پاسخ به این سؤال که چرا مراسم رونمایی در شهر دزفول انجام شده است، گفت: منتظر فرصتی بودیم که رونمایی از پوستر دبیرخانه با حضور پروفسور کلانتر و تیم همراه ایشان انجام شود که در سفر ۲۴ ام که به شهرستان دزفول داشتند موضوع رونمایی از طرح مطرح شد که دکتر کلانتر نیز موافقت خود را اعلام کردند و بنابراین مراسم رونمایی از پوستر در شهر دزفول انجام شد.
وی در ادامه افزود؛ با توجه به اینکه فعالیت تیم پزشکی مرهم بصورت کاملاً رایگان صورت می‌گیرد و شناسایی دانش آموزان نیازمند به عمل جراحی نیز فرآیندی زمان بر می‌باشد. بنابراین طرح خواهر خواندگی دبیرخانه رامهرمز و تخصیص شاخه‌ای جهت شناسایی این نوع دانش‌آموزان در آموزش و پرورش شهرستان دزفول نیز مورد موافقت قرار گرفت.
حسین زاده در پایان گفت: از حضور دکتر معزی معاونت محترم تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خوزستان، همکاری و مساعدت ریاست محترم آموزش و پرورش شهرستان دزفول، حضور همکاران اداری، پیشکسوتان گرانمایه و همراهی اداره بهداشت شهرستان دزفول در این مراسم صمیمانه تشکر می‌کنم.

Share: