مدیرعامل موسسه ملی مرهم بر رسیدگی به امور مهاجرین تأکید کرد

محمدعلی کیانی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه ملی مرهم، طی پیامی خواستار توجه ویژه به امور مهاجرین در بیست و پنجمین سفر استانی شد.

متن پیام بدین شرح است:
اساسأ جامعه مدنی در تقویت قلمرو فرهنگی و اجتماعی است و مرهم نام آشنایی است در این وادی. مرهمی که از روزهای آغازین بر آن بوده تا گستره خدماتش برای همه انسان‌های دردمند و نیازمند بدون هرگونه محدودیتی جاری و ساری باشد؛ فارغ از هر رنگ، زبان، نژاد، قوم، مذهب و منطقه جغرافیایی.

مگر نه آن است که مرهم همواره می‌کوشد تا خانواده بیماران نیازمند جز رنج بیمارداری، رنج دیگری نداشته باشند؟! آری، پس امروز، روز میثاق است.

لحظات خدمت به همه آنانی که از سرزمین مادری دور افتاده‌اند و اکنون هم غم غربت دارند و از سویی درد بیماری را به جان خریده‌اند؛ قدر بدانیم. یادمان نرود؛ ما مرهم صورت‌های زخمی هستیم، همچنان که مرهم بُغض‌هایِ در گلو شکسته‌ایم.

وجود حدود ۹۵۰ کیلومتر مرز مشترک بین ایران و افغانستان، اهمیت این کشور را به لحاظ جغرافیای سیاسی نزد ایران اسلامی دو چندان می‌نماید. به علاوه وجود روابط کهن تاریخی و تمدنی، بر اهمیت جغرافیای فرهنگی افغانستان برای ایران می‌افزاید؛ لذا چون زاویه نگاه تغییر کند خواهیم دید که سیب‌های کابل شیرین است؛ پس او را ملیحانه بنگریم، خوشه‌های اشک را ترانه سراییم، دستان سردش را بر گونه بگذاریم و با عمق جان ضماد کنیم.

این‌سان، در آستانه بیست و پنجمین سفر خیرخواهانه گروه‌های تخصصی و فوق تخصصی موسسه ملی مرهم به شرق کشور، فرصت مغتنمی است برای خیررسانی به همه آن‌هایی که با ما یک وطن فرهنگی را تشکیل می‌دهند.

از این رو؛ لازم است تا معاونت محترم درمان و مدیریت محترم امور سفرهای موسسه ملی مرهم، برای تسهیل خدمت رسانی به مهاجرین، هماهنگی‌های لازم با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، سفارت کشور همزبان، هم کیش و هم دل جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی، دادستانی، هلال احمر و فرمانداری ویژه نیشابور را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند. در این راه خطیر نیز بهره بردن از سایر ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی همچون استاد محمدکاظم کاظمی برای ایجاد بسط فرهنگی و گسترش اطلاع رسانی برای ثبت نام بیماران مطمح نظر است. بیت زیر از جان مایه‌های کلام اوست:

شمشیر روی نقشه ی جغرافیا دوید // این‌سان برای ما و تو، میهن درست شد…

با مهر
محمدعلی کیانی
عضو هیئت مدیره و مدیرعامل

Share: