عضو هیئت‌ امنای موسسه ملی مرهم با اشاره به اهمیت کُنش گری موسسه ملی مرهم گفت: با راه اندازی این موسسه خواستیم مرهمی بر دردهای مردم باشیم.
دکتر کامیار اژدری به توضیح در مورد خدمات فوق تخصصی موسسه ملی مرهم پرداخت و گفت: ناهنجاری همراه تولد شکاف لب و کام از شایع ترین ناهنجاری‌های همراه تولد می‌باشد؛ به طوری که میزان اختلالات شکاف لب و کام در ایران تقریباً برابر یک در ۷۰۰ – ۸۰۰ است، یعنی حدوداً از هر ۸۰۰ تولد زنده یک نفر دچار این ناهنجاری خواهد شد.
این فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: در گذشته که افراد دچار این مشکل می‌شدند، برای پیگیری و درمان به تهران رجوع می‌کردند. چون افرادی که در حوزه جراحی پلاستیک و در جراحی شکاف کام و لب تبحر داشته باشند کم بود.
وی بیان کرد: این باعث شد تا استاد عزیز جناب آقای دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی به این فکر بیفتند که برای کاهش دغدغه مردم برای سفرهای درمانی به تهران، تیمی را تشکیل دهند و به مناطق دوردست کشور و مناطق محروم که دسترسی کمتری به امکانات پزشکی دارند مراجعه کرده و با حضور در آنجا به طور مستقیم و با هزینه شخصی و کاملا رایگان به ویزیت و درمان مردم بی بضاعت بپردازند.
اژدری ادامه داد: به جرات می‌توان گفت، همه اعضای موسسه ملی مرهم، هر چند رسالت بسیار سنگینی را بر عهده دارند اما همه لذت می‌برند و کسی احساس خستگی نمی‌کند و برای کسی مهم نیست که به مناطق محروم رفته و هزینه درمانی هم نگرفته و تمام دغدغه شان این است که به بهترین نحو و در بالاترین سطح به بیمار کمک کنند.
عضو هیئت امنای موسسه ملی مرهم در پایان گفت: هرچند فقط موسسه مرهم نیست که در این راستا کار خیرخواهانه انجام می‌دهد، ما در کشور پزشکان ارزشمند زیادی داریم که در حوزه‌های مختلف در راستای درمان مردم بی بضاعت و رضایت خداوند کار خیر انجام می‌دهند.
گفتنی است دکتر کامیار اژدری، فوق تخصص جراحی پلاستیک، فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو هیئت علمی دانشگاه بوده که سابقه حضور در بیش از ۱۵ سفر مناطق محروم را دارد.

Share: