دکتر رحمت الله حافظی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدیر گروه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز موسسه ملی مرهم برای ویزیت بر بالین “خانم مخمل نمازی اصل” حضور پیدا می کند.
مخمل ۶۳ سال سن دارد که از بیست سال پیش بعد از زایمان دچار روماتیسم مفصلی شده و به علت عدم مراجعه به موقع به پزشک دچار معلولیت گردیده و توانایی راه رفتن ندارد. مخمل در روستای محروم سرگچ که فاقد زیرساخت های اولیه است زندگی می‌کند و منزل مسکونی محل زندگی‌اش خانه‌ای گلی و قدیمی بوده که محل زندگی خود، فرزندان و گوسفندان در کنار هم می‌باشد.

در این سفر دو روزه؛ دکتر فرهاد کلانتری، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت جنوب و عضو هیئت امنا و هیئت علمی موسسه ملی مرهم، محمدعلی کیانی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه ملی مرهم، دکتر کریم رضایی، عضو هیئت امنا و هیئت علمی و خانم حمیده زعیمی، مسئول دفتر نمایندگی استانی موسسه ملی مرهم در کهگیلویه و بویراحمد ایشان را همراهی می کنند.
ویزیت و پیگیری تخصصی درمان خانم مخمل نمازی اصل، عیادت از تعدادی خانواده نیازمند در شهرستان کهگیلویه، حضور در روستای سرگچ از توابع بخش دیشموک، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از دیسک کمر برای عموم مردم (با محوریت دردهای اسکلتی، عضلانی و مفاصل)، نشست تخصصی با اعضای شورای شهر دیشموک و دیدار و گفتگو با تعدادی از متخصصین داوطلب و فعالان حوزه سلامت از دیگر برنامه های موسسه ملی مرهم در این سفر دو روزه است.
موسسه ملی مرهم با دارا بودن بیش از ۲۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در حوزه های جراحی پلاستیک و ترمیمی، طب فیزیکی و توانبخشی، چشم پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، آموزش و ارتقای سلامت و فناوری اطلاعات سلامت، از قوی ترین سازمانهای دانش بنیان مردم نهاد ایران است که در قالب اهدای وقت و تخصص به بیماران نیازمند یاری می رساند.
این موسسه طی دو سفر کاری خود به استان کهگیلویه و بویراحمد ( مردادماه ۱۳۹۵ و بهمن ماه ۱۳۹۶ ) بالغ بر ۴۶۰۰ ویزیت و بیش از ۳۰۰ عمل فوق تخصصی را به صورت صددرصد رایگان در بیمارستان های فوق تخصصی تهران از جمله پانزده خرداد، مفید، امام خمینی، شهدای تجریش و … انجام داده است.
گفتنی است ۱۴ و ۱۵ خردادماه ۹۸ این سفر برگزار خواهد شد.

Share: