به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، عضو هیئت امنا و هیئت مدیره و مدیر گروه طب فیزیکی موسسه ملی مرهم گفت: موسسه ملی مرهم مجموعه‌ای از پزشکان و گروه‌های پیراپزشکی با ۲۰۰ نفر عضو از پنج سال پیش به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
دکتر رحمت الله حافظی افزود: فعالیت این مؤسسه با درمان بیمارن شکاف کام و لب در مناطق محروم کشور به صورت صد درصد رایگان آغاز شد.
وی گفت: پزشکان موسسه ملی مرهم با حضور در مناطق محروم به بیماران نیازمند خدمت رسانی می‌کنند و تا کنون ۲۰ هزار و ۶۰۰ بیمار شکاف لب و کام که ۱۷۰۰ نفر آنان نیاز به عمل جراحی داشتند به صورت کاملا رایگان مداوا شدند.
حافظی ادامه داد: از یکسال پیش تخصص طب فیزیکی به این موسسه اضافه شده و تا الان حدود ۲۰۰۰ ویزیت داشتیم.
مدیر گروه طب فیزیکی موسسه ملی مرهم اضافه کرد: حدود ۶۸۰ نفر در زمینه چشم پزشکی توسط پزشکان متخصص چشم با هدف ارائه خدمت و نذر تخصص علم به بهترین نحو و با بهترین متخصصین در مناطق محروم ویزیت شده اند.
وی گفت:در شهر دیشموک پس از ویزیت بیماران به کسانی که نیاز به دارو داشته باشند، داروی رایگان ارائه می‌شود وکسانی که نیاز به اعزام داشته باشند به شهر‌های دهدشت، اهواز و یا تهران ارجاع داده می‌شوند.
حافظی افزود:شماره تماس بیماران دیشموکی دریافت شد و در اولین فرصت با آنان هماهنگ کرده و درمان آن‌ها  شروع می‌شود.
مدیر گروه طب فیزیکی موسسه ملی مرهم ادامه داد: نیرو‌هایی از بخش دیشموک در سطوح مدیریتی کشور فعالیت می‌کنند که پس از شناسایی آن‌ها، گروهی با عنوان یاوران دیشموک در فضای مجازی تشکیل و در آینده نزدیک نشستی با اعضای گروه یاوران دیشموک در تهران برگزار می‌شود.
Share: