*شکافی را عمل می کنی
 تا شکافی در جامعه پر شود.*

سالیانی دراز مردم زیادی از اطراف و اکناف میهن عزیزمان، با مشقّتی فراوان و زحمتی طاقت فرسا برای درمان شکاف لب، کام یا جمجمه فرزندانشان به تهران می آمدند و روزها و هفته ها می ماندند، ولی باز نوبت عمل به آنها نمی رسید. برای آن روستاییانِ سرگردان و بیقرار و بی منزل در فراخنای دهشتناک تهران، چیزی جز واگذاری امور به تقدیر و سرنوشت باقی نبود.
فقر، نابلدی و ترس از حضور در محیطی بزرگ که در انبوهِ برج و باروها، مجالی به قلب های نازک و تپنده روستایی نمی داد، اجازه هر گونه تصمیم و اقدامی را از خانواده های مضطرب و نالان می گرفت و اینگونه دردی استخوان سوز، جسم و جان آن عزیزان را در نوردیده بود.

و اما در تقویم سرنوشت یک هزارو سیصدو هشتادو هفت، مرهمی وزیدن گرفت. همه چیز از یک تصمیم دلارام شروع شد. آنگاه که استاد ارجمند پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی، بزرگ مردی رادمهر و رام مهر، بر آن شد تا برای آماج دردهایِ طلایه داران عشق و سادگی و یکرنگیِ روستا و عشایر غریب، مرهم و مرحم باشد. تشکیل تیم فوق تخصص جراحان پلاستیک و ترمیمی مناطق محروم؛ با تعدادی افزون بر پنجاه فوق تخصص و نیز تامین مجهز ترین وسایل و ابزار جراحی پلاستیک و ترمیمی با هزینه شخصی؛ تمهید پویشی بزرگ را نهاد و امروز حاصل آن جنبش عظیمی است که ظرفیت های فوق العاده ای را به تاثیر و تاسی از ایشان به صحنه خدمت به محرومین آورده است؛
از تشکیل شش گروه فوق تخصصی در زمینه های ارتوپد، گوش، حلق و بینی، اطفال، زنان و زایمان، چشم پزشکی و دندانپزشکی؛ تا ساخت بزرگترین مجتمع موقوفه گردشگری سلامت کشور در پایتخت طبیعت ایران.
شکاف لب و کام از جراحی های پیچیده ای است که هزینه های سرسام آوری دارد؛ به طوری که برای هر بار عمل جراحی، میبایست پنج میلیون تومان پرداخته شود.
باری، اگر بدانیم تکمیل سیر درمانِ این نوع عمل جراحی، در برخی افراد باید چهار تا هفت بار تکرار شود؛ اهمیت موضوع را صد چندان خواهیم یافت. 
انجام این عمل ها برای خانواده درگیر با آن، بسان رویایی است که تا قبل از تو تعبیر کردنش به محال شبیه بود.
شکافی که با عشق عمل می کنی تا شکافی در جامعه پر شود حاصل همان تدبیر انسانی است.
دلتان روشن که این اخلاص ستودنی تان پایدار می ماند. از خداست که روز به روز تقویت گردد و با مهربانی و عشق می رود تا قله های رفیع انسانیت و نوع دوستی را در جهانِ دردها و رنج هایِ بشری بپیماید.
مالامال از دلدادگی به بلوط پیر اصالت؛ به افتخارت ایستاده کف می زنیم و بر این باوریم که قلم تاریخ این عشق ورزیدن ها را به یادگار در قلب فسرده اش ثبت خواهد کرد.

گر به همه عمر خود با تو برارم دَمی
حاصل عمر آن دَم است، باقی ایّام هیچ

محمدعلی کیانی
مدیرعامل
برگ ریزانِ پاییز ۱۳۹۶
 

به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی