مجتمع بین المللـی گردشـگری سلامت 
یک کارآفرینی اجتماعی ممتاز و متمایز 
                (وقف عام) 
 
استان کهگیلویه و بویراحمد را به زیبایی پایتخت طبیعت ایران نامیده‌اند. ذخایر جنگلی کم نظیر، منابع آبی فراوان، آبشارهای چشم نواز، تنگه‌هایِ سحرانگیز، هزار چشمه‌هایِ زلال، غارهایِ کهن، تنوّعِ بی بدیل گونه‌هایِ گیاهی و جانوری در منطقه‌یِ حفاظت شده دنا، یگانه مامنِ قله‌هایِ برفگیرِ جنوب و جنوب غرب کشور و برخوردار از موقعیتِ ارتباطی مطلوب در بطنِ کهن دژِ تاریخ؛ زاگرسِ سِتبر و سَر به زیر، همه و همه شرایطی بکر و طبیعی خلق کرده است. نیز آنکه می‌توان به جغرافیایِ فرهنگی، آداب و رسوم و سبک زندگی خاص در بین بومیانِ محلی اشاره کرد.

وقف زمینی با مساحتی بالغ بر ۱۱ هکتار؛ دارای موقعیتی ارزشمند و بی‌بدیل؛ در این استان، مؤسسه ملی مرهم را بر آن داشت تا جهت التیامِ گوشه‌ای از دردهای این خطّه و پاسخ به نیازهای موجود، برای ساخت یک مجتمعِ چند منظوره با رویکردِ کارآفرینی اجتماعی  همت گمارد. 

به طور کلی ۳ مشخصه بارز در اجرای این پروژه عبارت است از:
۱)  وقف عام ۱۰۰ درصد عوائد و درآمد حاصله از پروژه 
۲) ایجاد اشتغال ثابت و پایدار برای بیش از ۱۵۴ نفر از جوانان جویای کار 
۳) پاسخ به نیازهایِ عمومی جامعه‌یِ هدف در حوزه‌هایِ مختلف خدماتی، بهداشتی، درمانی، آموزشی، ورزشی، گردشگری، اقامتی، رفاهی، تفریحی و …  

فاز نخست پروژه؛ شامل عملیات خاکبرداری از اوایل تیرماه ۱۳۹۶ به طور رسمی شروع گردید. با استناد به طرح توجیهی پروژه و برآورد شرکت مهندسین مشاور همکار، میزان و حجم خاکبرداری در فاز اول، بالغ بر ۹۶ هزار متر مکعب می‌باشد که در نوع خود یک رکوردِ تاریخی و بی نظیر محسوب می‌شود. همچنین با توجه به ارزشمند بودنِ خاک استحصال شده؛ برای ایجاد فضای سبز در ابعاد تقریبی ۲۰ هزار متر مربع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 

به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی