مجتمع بین المللـی گردشـگری سلامت 
یک کارآفرینی اجتماعی ممتاز و متمایز 
                (وقف عام) 
 
استان کهگیلویه و بویراحمد را به زیبایی پایتخت طبیعت ایران نامیده‌اند. ذخایر جنگلی کم نظیر، منابع آبی فراوان، آبشارهای چشم نواز، تنگه‌هایِ سحرانگیز، هزار چشمه‌هایِ زلال، غارهایِ کهن، تنوّعِ بی بدیل گونه‌هایِ گیاهی و جانوری در منطقه‌یِ حفاظت شده دنا، یگانه مامنِ قله‌هایِ برفگیرِ جنوب و جنوب غرب کشور و برخوردار از موقعیتِ ارتباطی مطلوب در بطنِ کهن دژِ تاریخ؛ زاگرسِ سِتبر و سَر به زیر، همه و همه شرایطی بکر و طبیعی خلق کرده است. نیز آنکه می‌توان به جغرافیایِ فرهنگی، آداب و رسوم و سبک زندگی خاص در بین بومیانِ محلی اشاره کرد.

وقف زمینی با مساحتی بالغ بر ۱۱ هکتار؛ دارای موقعیتی ارزشمند و بی‌بدیل؛ در این استان، مؤسسه ملی مرهم را بر آن داشت تا جهت التیامِ گوشه‌ای از دردهای این خطّه و پاسخ به نیازهای موجود، برای ساخت یک مجتمعِ چند منظوره با رویکردِ کارآفرینی اجتماعی  همت گمارد. 

به طور کلی ۳ مشخصه بارز در اجرای این پروژه عبارت است از:
۱)  وقف عام ۱۰۰ درصد عوائد و درآمد حاصله از پروژه 
۲) ایجاد اشتغال ثابت و پایدار برای بیش از ۱۵۴ نفر از جوانان جویای کار 
۳) پاسخ به نیازهایِ عمومی جامعه‌یِ هدف در حوزه‌هایِ مختلف خدماتی، بهداشتی، درمانی، آموزشی، ورزشی، گردشگری، اقامتی، رفاهی، تفریحی و …  

فاز نخست پروژه؛ شامل عملیات خاکبرداری از اوایل تیرماه ۱۳۹۶ به طور رسمی شروع گردید. با استناد به طرح توجیهی پروژه و برآورد شرکت مهندسین مشاور همکار، میزان و حجم خاکبرداری در فاز اول، بالغ بر ۹۶ هزار متر مکعب می‌باشد که در نوع خود یک رکوردِ تاریخی و بی نظیر محسوب می‌شود. همچنین با توجه به ارزشمند بودنِ خاک استحصال شده؛ برای ایجاد فضای سبز در ابعاد تقریبی ۲۰ هزار متر مربع مورد استفاده قرار خواهد گرفت.