رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم اختتامیه خدمات تیم فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی با ابراز خرسندی از حضور مجدد این تیم در استان و ثبت رکوردهایی از حیث آمار در سطح جهانی، به مرور خدمات حضور این تیم طی دو دوره در استان پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر اورنگ ایلامی عنوان کرد: پس از توافق صورت گرفته با دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی؛ ریاست محترم موسسه ملی ندای سلامت مرهم، طی ۱۶ جلسه بین بخشی استانی و ۱۰ جلسه ی بین بخشی در شهرستان گچساران جهت آمادگی، استقبال و استقرار این تیم در سطح استان، تلاش شد تا بستر سازی لازم را برای حضور این تیم فراهم نماییم.
وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای این حضور در استان، اظهار داشت: ویزیت تخصصی و فوق تخصصی بیش از ۱۲۰۰ بیمار و همچنین ۷۵ عمل جراحی؛ ایجاد روحیه امید و نوع دوستی و تلنگر به وجدان جامعه و یادآوری زوایای انسانی بخشی از توفیقات و دستاوردهای این سفر بود.
دکتر اورنگ ایلامی با بیان اینکه شهرستان های باشت و گچساران وضعیتِ مطلوبی دارند، افزود: با تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های بی بی حکیمه خاتون و نرگسی گچساران و بیمارستان ۳۲  تخت خوابی باشت، به نسبت هر  هزار نفر  دو و نیم تخت خواهیم داشت.
وی تصریح کرد: این تعداد، از متوسط کشوری فراتر و از برنامه ۱۴۰۴ نیز رو به عبور است که موجب جذب بخشی از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با سلامت در این شهرستان ها مهیا خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، در پایان با مغتنم شمردن حضور رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در این مراسم، اذعان داشت: پیرو مذاکرات شفاهی و پیگیری در خصوص مطالبات جامعه پرستاری استان با دکتر تاجگردون، از ایشان درخواست داریم که نگاه ویژه ای به این موضوع داشته و به نمایندگی از این قشر آنچه در توان دارند را از دانشگاه علوم پزشکی استان دریغ نکنند.
نماینده شهرستان های باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از تلاش های رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، گفت: زبان از بیان عظمت اینچنین خدماتی در قالب کار نذر تخصص ها قاصر است و برای تیم جراحان پلاستیک خیریه" مرهم "  آرزوی توفیق و سربلندی داریم.
دکتر غلامرضا تاجگردون افزود: از دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی که سرپرستی این تیم را بر عهده دارند کمال تشکر را داشته و امیدواریم که مردم این استان پذیرای بنیادها و موسسات مشابه باشند و از این‌گونه خدمات بهره‌مند شوند.
وی در ادامه اذعان داشت: آنچه به نظر بنده در خدمات وزارت بهداشت مغفول مانده، نگاه ویژه به بحث تغذیه در این استان و دیگر استان‌های کشور است که به کرات در کمیسیون تلفیق بودجه و در قامت نماینده مردم، به جد پیگیر آن هستم.
تاجگردون در پایان تقاضای دکتر ایلامی را بی پاسخ نگذاشته و بیان داشت: ارتقاء تخت های بیمارستانی شهرستان‌های باشت و گچساران از ۱۶۰ تخت به ۵۰۰ تخت کاری بزرگ است و در این میان خدمات دهندگان که بخش اعظم آن پرستاران هستند باید دیده شده و مشکلات این قشر مرتفع شود که بنده به سهم خود پیگیر این مطالبات نیز هستم.
سرپرست تیم فوق تخصصی جراحان پلاستیک نیز در ادامه این مراسم ابراز داشت: از این همه استقبال و همکاری این استان شگفت زده شدیم و هر دو سفر از خاطرات خوب این تیم خواهد بود.
دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی اظهار کرد: با در اختیار قرار داشتن ۴ اتاق عمل و همراهی تمام قد مجموعه بیمارستانی این شهرستان، رکورد دیگری در تعداد عمل شکاف لب و کام در دنیا زده شده و این حاصل یک کار تیمی مشترک بین ما و عوامل اجرایی این استان است.
وی افزود: افتتاح سامانه ثبت نام و انتخاب بیماران" مرهم " برای اولین بار در استان شما کلید خورد که این خدمت جدید سرعت بالایی در هدف گذاری ما ایجاد نمود که به یُمن این اتفاق توانستیم سریع و سهل‌تر بیماران هدف را شناسایی و از به زحمت افتادن بیماران در صف‌های طولانی جلوگیری نماییم.
پروفسور کلانتر هرمزی اذعان داشت: با وجود خدمات سامانه‌ای جهت پوشش بیمارانی که موفق به ثبت سامانه‌ای نشدند به صورت غیر الکترونیک نیز فرایند ویزیت و انتخاب بیماران نیازمند به عمل جراحی، صورت پذیرفت.
 وی ادامه داد: از حیث تعداد ویزیت و اعمال جر‌احی رکوردهایی زده شد که نه تنها از نظر آماری حائز اهمیت است بلکه ارزش تجربی و بهره‌گیری از این تجربه در سفرهای بعدی این تیم در سطح کشور نیز نمود خواهد داشت.
رئیس هیئت مدیره موسسه ملی مرهم با اشاره به همراهی اساتید و هیات علمی دانشگاه‌های معروف کشوری در این تیم، بیان داشت: هسته مرکزی این خیریه در ابتدا با ۵ نفر تشکیل شد که امروز به بیش از ۵۵ نفر رسیده و بیش از ۱۴ هزار ویزیت کاملا رایگان در کارنامه این خیریه ثبت شده که این حجم از ویزیت و اعمال جراحی، بزرگترین موسسه جهان را در این زمینه موجب شده است.
سرپرست تیم فوق تخصصی جراحی بنیاد "مرهم" در پایان نقش رابط این بنیاد در سفر به استان را پر رنگ دانست. ایشان محمدعلی کیانی را از افتخارات استان کهگیلویه و بویراحمد توصیف کرد که مبتکر طرح‌های کلان ملی بوده است.
 

به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی